Zajímavosti z okolí

  • Skryjský kostelPamátník Joachima Barrande - V oblasti kolem Skryjí se zachovalo mnoho zkameněli, z nichž nejznámější jsou Trilobiti. Jejich zkoumáním se proslavil francouzský inženýr a badatel Joachim Barrande, který jim zasvětil většinu svého života a také proslavil mistní oblast. Sbírku trilobitů můžete vidět také v muzeu Tomáše Garyka Masaryka v Rakovníku.
  • Zámek Zbiroh - Vznik zámku Zbiroh se datuje na 13. století. Vydáte-li se na prohlídku v pondělí, zažijete neopakovatelnou středověkou hostinu s programem. Okusíte dobová jídla a zažijete středověkou atmosféru.
  • Muzeum požární ochrany Hasičského záchranného sboru - Jediné muzeum profesionální hasičů v ČR nabízí 120 ks velké hasičské techniky historické i novodobé! Najdete zde hasičskou techniku a výstroj od poloviny 18. století až dodnes. Nejstarším kouskem je zápřahová ruční hasící stříkačka z roku 1746.
  • Kostel Sv. Archanděla Michaela - Skryjský kostel se nachází v samotném středu obce. Kostel je zmiňován již v polovině 14. století, ale dnešní stavba vznikla teprve v roce 1713. Objekt je zařazován do barokní kultury a umění.